Detské náušnice

11.06.2014

Kedy a kde dať dieťaťu prepichnúť uši?

Aj Vy ste práve v radostnom očakávaní dcérky, alebo sa Vám práve narodila? Tiež riešite dilemu, či jej dať prepichnúť ušká,  kedy tak spraviť a aké náušničky je potom kúpiť? Ponúkame Vám niekoľko rád, ktoré Vám pomôžu.

Kedy?

Určite ste už aj Vy počuli o mýte, že čím je bábo menšie, tým  menej cíti bolesť. Je to však len fáma, pretože lekári zistili, že už 6 mesačný plod reaguje na bolesť. Ideálnym časom na prepichovanie uší je okolo 3.mesiaca, kedy má za sebou Vaša dcérka prvé očkovanie proti tetanu. Niektorí lekári dokonca odporúčajú prepichovať uši až u detí starších ako 6 mesiacov.

 

Kde?

Rozhodne by ste mali prepichovanie uší bábätka zveriť do rúk odborníkov, alebo pediatrov. Za žiadnych okolností sa o to nepokúšajte doma! Veľmi dôležitá je čistota, sterilizácia nástrojov  aj náušníc.  O prepichnutie ihlou môžete požiadať aj svojho pediatra (dokonca to robia aj niektoré pôrodnice). Pokiaľ ste sa rozhodli pre nastrelenie náušnice, využite služby kozmetických salónov, ústavy lekárskej kozmetiky či akupunktúrne strediská.

 

Aké náušnice?

V žiadnom prípade deťom nedávajte bižutériu!

Pokiaľ sa rozhodnete pre prepichovanie uší, odporúča sa nasadiť náušnice, ktoré sa nasúvajú odzadu. Tie sa do ucha vložia súčasne s vyťahovaním ihly. Náušnice by mali byť zo 14 karátového zlata a mali by byť vydezinfikované v liehu.

Pri nastreľovaní náušníc sa do uší vkladajú špeciálne náušnice z antialergénnych materiálov. Tieto náušnice sa neodporúča vymeniť skôr ako po piatich až ôsmych týždňoch.

 

 

           http://www.korai.sk/au9-06173             http://www.korai.sk/au9-06145              http://www.korai.sk/au9-06140

 

       

        http://www.korai.sk/auw9-06148              http://www.korai.sk/au9-06144               http://www.korai.sk/au9-06142