Koniec školského roka

04.06.2013

Darček pre triednu učiteľku

Ďalší školský rok sa blíži ku koncu. Na radosť všetkých školákov sa už čoskoro končí vysedávanie v laviciach, učenie - mučenie, písomky aj ústne odpovede a začne sa zaslúžený oddych počas dvoch prázdninových mesiacov. S koncom školského roka však prichádza, pre niektorých už nie tak očakávaný okamih, odovzdávanie vysvedčení.

Práve deň, keď si od triednej učiteľky, či učiteľa preberáte vysvedčenie je ten správny okamih na to, aby ste vyslovili vďaku za lásku a trpezlivosť, s ktorou k Vám počas celého školského roka pristupovali. Za niektorých sa možno prihovorili pri zaokrúhľovaní známok, niektorým možno „zachránili krk“ pred pokarhaním triednou učiteľkou,... Možno práve Vaše dieťa môže ďakovať triednej učiteľke za vylepšený celkový priemer a tým aj za bezproblémové prijatie na strednú, či vysokú školu. Možno práve Vášmu dieťaťu dodala učiteľka odvahu, nech sa prihlási na náročnejšiu strednú školu, hoci sa na to necítilo.  

Učitelia za základnej, ale aj na strednej škole zohrávajú  v živote človeka dôležitú úlohu. Azda každý z nás si spomenie na dobrú pani učiteľku z prvého ročníka, ktorá nám s nekonečnou trpezlivosťou stále dokola kreslila na tabuľu písmeno A. Každý z nás si však spomenie tiež na prísnu učiteľku, pri ktorej vládlo v triede hrobové ticho.

Darujte pani učiteľke darček, ktorý jej Vás bude navždy pripomínať. Kytica kvetov je síce krásny dar, no ich krása vydrží maximálne týždeň. Krásny šperk vydrží celé roky. Nemusí to byť nič drahé, jednoduchý náramok, retiazka, prívesok či náušnice potešia zaručene každého.

http://www.korai.sk/au1-04286              http://www.korai.sk/au9-04042                    http://www.korai.sk/au4-04759

 

http://www.korai.sk/au9-06175             http://www.korai.sk/au11-05979                     http://www.korai.sk/au4-06208