Šperky na slávnostnú príležitosť

21.11.2011

Šperky sú ozdobou tela, odzrkadľuje sa v nich náš vkus, skrášľujú nás či robia výnimočnejšími.

Niektorí  používajú šperky často a ich nosenie pokladajú za dôležité, iní ich nosia iba pri slávnostných udalostiach. V každom prípade nie všetky šperky sa hodia na každú slávnostnú príležitosť. Obdiv ostatných prítomných v spoločnosti si zabezpečíme tým, že vopred dôkladne zvážime, či nami vybraný klenot je vhodný.

                                                                        

Decentné, jemnejšie šperky volíme na svadby, promócie a podobné typy akcií, naopak na stretnutie s priateľmi alebo oslavy narodenín sa hodia výraznejšie náušnice, retiazky, náramky, či masívnejšie prstene. Možno práve vďaka týmto šperkom sa nám podarí očariť okolie. Priblížme si klenoty, ktoré sa hodia do spoločnosti pri slávnostných udalostiach, ako sú svadby, krstiny, promócie a iné udalosti, pri ktorých nás môže zdobiť krásny šperk.

Jemnými, decentnými klenotmi nemôžete nič pokaziť. Vyhýbajte sa extravagancii a neprimerane veľkým náušniciam nápadných tvarov. Veď práve náušnice sú prvým šperkom, ktorý okolie zbadá pri pohľade na vás. Voľte radšej menšie, vkusné, nenápadné šperky, ktoré zodpovedajú danej slávnostnej udalosti. Slávnostný lesk Vám môžu dodať tiež jemné šperky so Swarovski kryštálmi. Náušnice, retiazky s príveskom či náramky by mali podporiť vašu prirodzenú krásu. Vaše šperky by v žiadnom prípade nemali znázorňovať nevhodné znaky, pretože sa budete prezentovať v negatívnom svetle.

Pri výbere prsteňov odporúčame staviť rovnako na menej nápadné, decentné kúsky. Rozhodne by ste sa mali vyhnúť šperkom vyrobeným z keramiky, ktorými pútate pozornosť počas bežného dňa. Najvhodnejšie sú šperky vyrobené z materiálov ako zlato, či striebro a kombinácie ostatných drahších materiálov. Ak sa rozhodnete napríklad pre náušnice zo žltého zlata, vyberte si z tohto materiálu aj retiazku, náramok, prsteň - proste všetky šperky, ktorými sa plánujete ozdobiť.

Aj pri šperkoch platí známa zásada „menej je niekedy viac“, preto nenoste naraz veľa prsteňov. Nemusíte mať na každom prste zlatý prsteň, možno bude stačiť ak budete nosiť jeden či dva výraznejšie prstene. Rovnako ani retiazky nevyniknú, ak ich budete mať v krku naraz hneď niekoľko. V jednoduchosti je krása a to sa snažte dodržať aj pri nosené zlatých, strieborných, či iných šperkov.

Nosenie vhodných klenotov na slávnostné udalosti vypovedá o Vašej osobe a inteligencii. Nenechajte sa zahanbiť a šperky vyberajte tak, aby ste neboli na posmech iným.