Šperky vhodné na nosenie do školy

02.09.2013

Ktoré šperky do školy nepatria?

Začal sa nový školský rok. Niektoré deti sa už tešili na pani učiteľky a na kamarátov, iní nechceli na školu do poslednej chvíle ani pomyslieť. Z nástupom do školy je potrebné zabezpečiť pre školákov školské tašky, peračníky, zošity. Rovnako ako prezúvky musia mať istú formu, tak aj šperky musia byť prispôsobené na nosenie do školy.

Cez prázdniny si dievčatá zvykli na nosenie veľkých náušníc, výrazných prsteňov, či dlhých retiazok. Tieto šperky však do školy nepatria.  Vhodnejšie sú malé náušnice k uchu, ktoré sa nezachytávajú. Aj tieto šperky môžu byť výrazné, ak sú zdobené pekným kemienkom, alebo moderným vzorom. Takéto náušnice sú vhodné aj na hodiny telesnej výchovy. Retiazky, ako aj retiazky s príveskami sú vhodné na nosenie v dňoch, keď rozvrh hodín neobsahuje telocvik, kedy by mohlo dôjsť k zachyteniu pri kolektívnych športoch.

Či už nosí Vaše dieťa zlaté, alebo strieborné šperky, preferujte radšej menšie vzory, ktoré môžu byť tak isto výrazné. Môžete tak predísť zbytočným úrazom.