Správny darček

20.05.2013

Ako vybrať darček, ktorému sa poteší zaručene každý

Ten pocit bezradnosti, ktorý sa Vám vpíja pod kožu s blížiacim sa sviatkom Vášho blízkeho pozná azda každý. Áno, reč je o bezradnosti vo vymýšľaní toho správneho darčeka. Najprv si poviete, že to má ešte čas, veď niečo vymyslíte. Keď sa však už deň „D“ nezadržateľne blíži nezostáva Vám nič iné, ako sa s touto otázkou obrátiť na oslávenca. Ten Vás však pravdepodobne odbije odpoveďami typu „Nemusíš mi predsa nič kupovať.“, „Ja sa poteším hocičomu.“, „Nejakú maličkosť, nerob si starosti“, „Ja ti mám hovoriť, čo mi máš kúpiť?“. Bola by som však zvedavá, ako by sa dotyčný zatváril, keby som mu do veľkej škatule zabalila jedno „veľké nič“ ako si prial, alebo ako by sa zatváril, keby si rozbalil koberec, ktorý síce potrebujem ja, ale veď on by sa potešil všetkému :). My ženy si myslíme, že nám sa darčeky kupujú ľahšie. Základ je predsa kvet a k tomu nejaká maličkosť, alebo opačne, niečo veľké a k tomu symbolicky kvet. Otázkou však zostáva, čo je tá maličkosť, ktorá by nás potešila? Alebo čo veľkolepé by sme chceli, aby sme boli spokojné? Keďže žiadna uspokojivá odpoveď zrejme z druhej strany nepríde, nezostáva nám nič iné ako riešiť problém v krízovom režime - návštevou drogérie.

Darčeky typu kozmetika, šálka, či ponožky sú síce na prvý pohľad praktickým darčekom, ale ako spomienka veru neposlúžia. Pokiaľ by ste si pri oslave 30. narodenín rozbalili pyžamo, zrejme by Vám zamrzol úsmev na tvári.

 Aby ste sa vyhli trápnym okamihom pri rozbaľovaní darčekov, stavte na istotu. Pri oslavách životných jubileí, narodení dieťaťa, promóciách či výročiach sobáša je predsa len vhodnejšie kupovať trvalejší darček. Niečo, čo Vám bude navždy pripomínať príležitosť, pri ktorej ste ho dostali. Jedným s takýchto darčekov sú nepochybne šperky.

                                                                                  Kravatová spona zo žltého 14 karátového zlata je vhodným darčekom napríklad pre pánov, ktorí oslavujú životné jubileum
Krásne zlaté srdce zdobené pekným vzorom je vhodným darčekom na výročie pre Vašu partnerku.
 
 

Pekná retiazka zo žltého zlata je vhodným darčekom na krstiny.

 

 Myslím, že hovorím sa všetky ženy, keď poviem, že pekným šperkom nepohrdneme. Či už ide o náušnice, náramok, prsteň či retiazku, potešíme sa asi fakt všetkému. Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, pánov potešia šperky rovnako ako ženy. Zlatá retiazka ako darček pre svokra na narodeniny, či strieborný náramok pre priateľa, sú trefné darčeky. Pokiaľ je pán vo Vašom okolí „oblekový typ“, určite ho poteší kravatová spona, alebo manžetové gombíky.