Starostlivosť o šperky v letnom období

08.07.2013

Pár rád, ako sa starať o šperky v lete

Po dlhej zime konečne prišlo dlho očakávané leto a s ním aj horúčavy, ktoré nás vyháňajú k vode.  Niektorí ľudia uprednostňujú kúpaliská, iní jazerá, bagroviská či rieky. Nech už sa vyberiete kúpať kamkoľvek, nezabudnite na starostlivosť o šperky.

Vo všeobecnosti platí, že šperky nemajú radi termálnu vodu a reagujú na ňu sčernením. Takže pokiaľ sa chystáte navštíviť kúpalisko s termálnymi prameňmi, šperky radšej nechajte doma.

Pri kúpaní sa treba vyvarovať noseniu šperkov, ktoré sú zdobené so Swarovski kryštálmi. Jedná sa najmä o šperky, ktoré sú zdobené množstvom drobných kryštálov. Tieto kamienky sú totiž lepené a pri kontakte s vodou, parfumom či lakom na vlasy sa odlepia a šperk sa zničí.

V letnom období je potrebná aj zvýšená starostlivosť o strieborné šperky. Oxidácia, alebo tzv. sčernenie striebra je prirodzená reakcia striebra na parfumy, lak na vlasy a hlavne na pot. Keďže v letnom období sa človek viac potí, je zrejmé, že aj strieborné šperky bude potrebné čistiť častejšie. Pokiaľ sa tomu chcete vyhnúť, jediným riešením je šperk pri vysokých horúčavách odložiť.

Dodržaním jednoduchý pravidiel sa vyhnete nepríjemnostiam, ktoré sú spojené s opravou a čistením šperkov.

Tím www.korai.sk Vám praje krásne leto!