Starostlivosť o Swarovski šperky

22.11.2011

Šperky so Swarovski kryštálmi sú kombinované so striebrom

Šperky so Swarovski kryštálmi sú kombinované so striebrom 925/1000, ktoré má špeciálnu povrchovú úpravu - rhodium, ktoré zabráni oxidovaniu.

                                                                              

K tomu, aby mali Vaše Swarovski šperky čo najdlhšiu životnosť, je nevyhnutné, aby ste dodržiavali nasledovné pokyny:

Nie je vhodné, aby šperky prichádzali do priameho styku s chemickými látkami, čistiacimi prostriedkami, rôznymi krémami a parfumami, morskou vodou, vodou s chlórom (bazény, kúpaliská), vodou s jódom alebo sírou (kúpele, minerálne pramene, liečivé vody). Odporúčame preto skladať z prstov prstene pred umývaním rúk, či ich krémovaním. Swarovski náušnice si do uší vkladať až po nalakovaní vlasov a použití parfumu, rovnako ako prívesky.

Odporúčame tiež Swarovski šperk zložiť pred spaním, pri sprchovaní a kúpaní a vo všetkých prípadoch, kedy by mohol byť šperk mechanicky alebo chemicky poškodený. Zabráňte akémukoľvek kontaktu šperku s vodou (obyčajnou, minerálnou, slanou). Aj keď sa Vám môže zdať, že Swarovski šperky nenamočíte, vlhké prostredie im nerobí dobre. Visiace kryštály ani prstene nenoste pri manuálnej práci, ani športe - sú príliš krehké.

U osôb, ktoré berú lieky alebo sú chorí, môže dochádzať k farebným zmenám, ktoré sa dajú odstrániť bežnými čistiacimi prostriedkami na striebro. Na čistenie strieborných komponentov pri Swarovski šperkoch môžete použiť handričku na striebro (kúpite v zlatníctvach). V žiadnom prípade ich neponárajte do čistiacich roztokov aj s kryštálmi. Tie utierajte len zľahka jemnou handričkou, aby nedošlo k mechanickému poškodeniu.