Zásnubný prsteň

24.04.2013

Zásnuby? OK, ale s akým prsteňom..?

Najdôležitejší je pri zásnubách fakt, že si s nami niekto plánuje budúcnosť, že si nás chce niekto vziať, mať s nami deti, proste, že to s nami partner myslí skutočne vážne. Čo si ale budeme klamať, dôležitý je tiež prsteň, ktorý budeme vystavovať na obdiv našich priateľov (a hlavne neprajníkov) dlhé mesiace. 

 

Muži by mali pred samotným výberom prsteňa urobiť menší prieskum u partnerky. Skúste sa nenápadne informovať o jej názore na snubné prstene, aký by sa jej páčil. Informácia pre pánov - otázka typu „A ty by si aký prsteň chcela, keby si mala nejaký dostať?“ sa nepokladá ani za nenápadnú, ani za romantickú! Skúste skôr niečo ako „Páči sa Ti Katkin zásnubný prsteň?“ alebo niečo podobného. Každá správna žena sa tejto šance chytí a oboznámi Vás s presnou predstavou, ako by mal práve jej snubný prsteň vyzerať. Ak by sa predsa nerozrozprávala o svojom vysnívanom snubnom prsteni, skúste si na pomoc zavolať jej kamarátku, s ktorou túto tému už zrejme dopodrobna prebrali.

Najtradičnejším zásnubným šperkom je jemný prsteň z drahého kovu (žltého zlata, bieleho zlata) zdobený jedným výrazným kameňom (zirkón, briliant).

                                                         

Modernejšími variantmi sú prstene zdobené jedným dominantným kameňom, okolo ktorého sú osadené menšie kamienky.

                                                          

Dámy, ktoré uprednostňujú výrazné šperky, sa určite potešia tiež masívnejšiemu prsteňu, ktorý je zdobený množstvom malých zirkónov.