Údržba šperkov

Povrchová úprava

Šperky, ponúkané v online obchode Korai.sk majú zvyčajne upravovaný povrch tak, aby dodali Vášmu šperku ten správny vzhľad.

Ródiované šperky - sú šperky elektronicky potiahnuté ródiom. Ródium je najdrahší vzácny kov skupiny platinových kovov bieleho vzhľadu. Tento vzácny kov dodáva šperkom žiarivý, dlhotrvajúci vzhľad. Ródium sa používa na poťahovanie zlatých aj strieborných šperkov.

Pri nosení každého šperku pamätajte, že šperk verne odráža spôsob, akým sa k nemu jeho majiteľ správa. Ak dodržíte zásady starostlivosti o šperky a budete sa o ne starať, budú Vám robiť radosť veľmi dlho.

Údržba šperkov
Milé dámy, milí páni, vážení zákazníci,

ďakujeme, že ste si pre výber šperkov vybrali práve náš obchod. Dovoľte pripomenúť Vám iba na začiatok zopár dobrých rád:

Ako sa o šperky budete starať, tak dlho Vám vydržia.

Samozrejme, ani tie najkvalitnejšie šperky nevydržia večne. Správnou starostlivosťou však môžete životnosť vášho obľúbeného šperku značne predĺžiť.

Pri nosení šperkov si treba uvedomiť ich náchylnosť na chemické poškodenie, škrabance, údery, ale tiež opotrebovanie materiálu bežným nosením. Zvláštnu starostlivosť potrebujú šperky s kameňmi. Sú citlivé na nárazy, údery, chemické prostriedky a teplo.